• Türkçe
  • English
  • عربى
  • Pусский
Bize Ulaşın 90 346 222 08 52
Hoşgeldiniz! Giriş Yapın / Üye Olun

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR


1.1. SATICI:
Ünvani   : GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş. 
Adres    :  Yeni Mahalle Hayri Sığırcı Caddesi No:59 SİVAS / TÜRKİYE
Telefon  : +90.346 222 08 52

1.2- ALICI:
Adi / Soyadi:
Adres:
E-Mail:
Telefon:
Tarih:

MADDE 2- KONU 
Is bu sözlesmenin konusu, ALICI'nin, SATICI'ya ait 
www.sogutmayedekparcalari.com internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir. 

MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN
3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satis Bedeli asagida belirtildigi gibidir. 
Ürün Tutar Adet Toplam Tutar 

3.2- Teslimat Sekli ve Adresi
Teslimat Adresi: 
Teslim Edilecek Kisi: 
Fatura Adresi: 

Teslimat , anlasmali kargo sirketi araciligi ile, alicinin yukarida belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim aninda alicinin adresinde bulunmamasi durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alicinin ürünü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo sirketinde beklemis olmasi ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayi da olusan giderler de ALICI'ya aittir. Gönderilen teslimata iliskin kargo ücreti, ALICI tarafindan karsilanacak ve ALICI’nin siparisine iliskin faturasina “Gönderim Ücreti” altinda yansitilacaktir. 

3.3- Ödeme Sekli :
Kredi karti ile.

3.4- SATICI, tarafindan vadeli satis uygulamasi yapilmamaktadir. Ödeme kredi karti ile yapilacagindan SATICI tarafindan gecikme faizi uygulanmaz. Ancak anlasmali Bankalara ait kredi kartlari ile yapilan alisverislerde vadeli kampanyalar uygulanmakta fakat kredi kartlari ile ilgili yapilan alisverislerde uygulanan vade kosullari, faiz orani ve diger ödeme kosullari kredi kartlarina göre degiskenlik göstermektedir. Kredi karti ile verilen siparislerde vade farki uygulanmasi halinden "Vadeli Satis Bedeli" alani ürünün normal satis bedeli yaninda gösterilmektedir. 

3.5- Diger yandan vadeli satislarin sadece Bankalara ait kredi kartlari ile yapilmasi nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasindaki kredi karti sözlesmesi kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. 

3.6- 
Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda ,  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. LTD.ŞTİ. , Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz.Üye işyeri yani ,  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. LTD.ŞTİ.  , bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup,Üye işyeri yani  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş.  , ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş.’nin Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra ,Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. 

ALICI,bu prosedürü okudugunu ve kabul ettigini kabul ve taahhüd eder. 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI,
 www.sogutmayedekparcalari.com internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder. 

4.2- Sözlesme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. 4.3- Sözlesme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 

4.4- SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim klavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur. 

4.5- Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI'ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI'nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir. 

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 4.7-Garanti Belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arizali ve bozuk (ayipli) olanlar,garanti sartlari içinde gerekli onarimin yetkili servise yaptirilmasi için Satica gönderebilir,bu takdirde kargo giderleri Satici tarafindan karsilanacaktir. 

4.8- ALICI’nin kredi karti ile yaptigi ödemelerde ürün tutari, siparisin ALICI tarafindan iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarin bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarina yansimasi tamamen banka islem süreci ile ilgili oldugundan, ALICI, olasi gecikmeler için SATICI’nin herhangi bir sekilde müdahalede bulunmasinin mümkün olamayacagini ve SATICI tarafindan kredi kartina iade edilen tutarin banka tarafindan ALICI hesabina yansitilmasinin ortalama 2 ile 3 haftayi bulabilecegini simdiden kabul etmektedir. 

MADDE 5- TEMERRÜT HÜKÜMLERI
Taraflarin isbu sözlesmeden kaynaklarindan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktir. Temerrüt durumlarinda, herhangi bir tarafin edimlerini süresi içinde hakli bir sebebi olmaksizin yerine getirmemesi durumunda diger taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfinda da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacaktir. Bu durumda alacakli , sözlesmenin feshini veya bedelin iadesini talep etme hakkina sahiptir. 

 

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı ,  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş.  sipariş konusu mal veye hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa ,bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder.Bu durumda ,  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş.  sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup,Müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüd eder. 
 
GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş. işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri,ulaşımın kesilmesi,yangın ,deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise , Bu tip durumlarda Alıcı,  GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş. ’in hiçbir sorumluluğu olmadığını,siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir.) 


MADDE 6- YETKILI MAHKEME
Isbu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nin veya SATICI'nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir. 

SATICI: 

Ünvani  : GENERAL SOĞUTMA MAKİNE TAAH. SAN VE TİC. A.Ş.
Adres    : Yeni Mahalle Hayri Sığırcı Caddesi No:59 SİVAS / TÜRKİYE
Telefon  : +90.346 222 08 52

ALICI :

Adi / Soyadi:
Adres: 
E-Mail: 
Telefon: 
Tarih: 

Bu sözlesmenin bir kopyasi siparinizi olusturduktan sonra e-posta adresinize siparis onay e-postasi ile birlikte gönderilecektir.

 

Web Sitesi Detaylı Bilgi

Web Sitesi
Web Sitesi